Sıkça Sorulan Sorular

Soiley; toprak, kil ve minerallerden oluşan; bitkilerin, ihtiyacı olan besini ve suyu optimum seviyede almasını sağlayan, tamamen doğal malzemeler içeren bir karışımdan üretilmektedir. Ürünün boyu 30 cm, genişliği 15 cm, ve ağırlığı 1.25 kilogramdır.

Soiley üzerinde daha önce denediğimiz ve başarılı şekilde yetiştirdiğimiz bitkilere internet sitemiz ve instagram hesabımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun yanında siz de yaratıcılığınızı kullanarak yüzeyde yetişmeye uygun saçak köklü bitkilerden, uygun ortamı hazırlayarak, birçok deneme yapabilirsiniz. Soiley ekibi olarak bizler de sizlere daha fazla seçenek sunabilmek adına çalışmalarımıza ve deneylerimize devam etmekteyiz.

İlk kullanımdan önce Soiley’in iç haznesine su doldurarak en az 2 saat bekleyiniz. Daha sonra iç haznedeki suyu boşaltarak tohumların veya bitki köklerinin yüzeye daha iyi tutunmasını sağlamak için Soiley’in dış yüzeyini ıslatınız. Ürün el yapımı olduğu ve hassas malzemelerden oluştuğu için bu işlem sırasında kırılmayı önlemek için dikkatli olunuz. Son olarak tohumları ekip iç kısma su doldurarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Videolu anlatım için tıklayınız.

Bitkilerin çimlenme süresi olan ilk 10 günde su azaldıkça günlük yenileme yapmanız verimi artıracaktır. Daha sonraki dönemde yetişen bitkinin su ihtiyacına yönelik 5 ila 7 günde bir azalan suyu tamamlamanız yeterli olacaktır.

Soiley’in ürün yapısı, iç hazneden suyu sızdırırken karışıma eklenmiş besin ve mineralleri de bitkilere aktarır.

Soiley yanında hediye olarak gönderilen tohumlar 3 ila 5 gün arasında çimlenir ve 20 gün içerisinde gelişimini tamamlar.

Soiley üzerinde kullanılan tohumlar tamamen organik olup herhangi bir özel işlem uygulanmamaktadır.

Geleneksel yetiştirme yöntemlerinde de olduğu gibi, bitkilerin sağlıklı yetişebilmeleri için sıcaklık ve gün ışığı çok önemli faktörlerdir. Bitkilerin uygun sıcaklıkta ve gün ışığı alan bir yerde yetiştirilmesine özen göstermelisiniz.

Soiley, farklı yüzeylere sahip olması dolayısıyla aynı anda birçok kombinasyon denenmesine olanak sağlar. Aynı Soiley üzerinde yetiştirilen bitkilerin tohumlarının veya köklerinin birbirine karışmamasına ve benzer şartlarda yetişmeye uygun bitkiler olmasına dikkat etmelisiniz.

Soiley’in özel madde yapısı bitkilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılar ve size dilediğinizce yeniden ekim imkanı sunar.

Ürün, siparişinizden sonra iki iş günü içinde kargoya verilir ve uzaklığa bağlı olarak kargo şirketi tarafından en kısa sürede teslim edilir. Kargo ücreti tarafımızca karşılanmaktadır. Sipariş durumunu takip edebilmeniz için kargo takip numarası tarafımızdan tahsis edilecektir.

Soiley, Türkiye’nin her noktasından internet sitemiz aracılığıyla siparişe açıktır. Yurtdışı siparişleri için ise www.soiley.co.uk adresini ziyaret edebilirisiniz.

Ürününüzün hasarlı teslim edilmesi durumunda  ”Kırık Ürün Bildirim Formunu doldurarak iade sürecini başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek istemeniz durumunda, teslim aldıktan sonraki 14 gün içerisinde [email protected] adresine ulaşarak iade talebinde bulunabilirsiniz. Talebiniz sonrasında ürünü ücretsiz iade edebilmeniz için kargo iade kodu paylaşılır.

Ödeme sürecinin son aşamasına kadar gerçekleşen tüm işlemler, üçüncü kişilerin erişimine karşı SSL sertifikası ve 3D secure sistemiyle korunmaktadır. Ödeme esnasında kart bilgileriniz hiçbir şekilde üçüncü kişiler tarafından görüntülenemez ve tarafımızca kayıt edilmez.